• header

Mestre Paçoca

Vlastním jménem Sandro Felix dos Santos, narozen 29.5.1970 v severobrazilském přístavním městě Recife.

  Jeho první učitel byl mestre Benti-vi. V roce 1985 poznal v Recifu mestre Camisu a následující tři roky dojížděl za tímto vynikajícím učitelem do Rio de Janeira. Po třech letech se přestěhoval a cvičil s ním a s mnoha dalšími učiteli a sbíral zkušenosti v pouličních rodách i v zápase Jiu-jitsu. Tam také začal vyučovat ve své první škole. 

  V roce 1992 se vydal do Evropy kam byl pozván uspořádat seminář v Kopenhaagenu. V Evropě již zůstal a založil školu ve Frankfurtu, dále učil v Berlíně, Mnichově a dalších německých městech. V roce 1999 odjel do Barcelony kde založil další velmi kvalitní školu v Barceloně. Také působil ve Švédsku a pořádal semináře po celé Evropě. Od roku 2000 žije a trénuje ve Vídni.

   V říjnu roku 2009 vystupuje z Asociace Abadá Capoeira a zakládá Asociaci Vem Camará Capoeira. V současnosti dohlíží na výuku v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a samozřejmě ve Vídni v Rakousku. V únoru roku 2011 získává corda Marrom e Vermelha (hnědo-červený pás) a stává se Contra Mestre skupiny Vem Camará.

   V polovině srpna 2012 odjíždí do Brazílie na otevřené mistrovství světa, kde jeho svěřenci reprezentují ČR. Na tomto mistrovství získává další pásek a může se tak pyšnit titulem Mestre.